wtorek, 24 maj 2016 05:18

TYDZIEŃ BIBLIOTEK I ROK SIENKIEWICZOWSKI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tydzien bibliotekW ramach obchodów Tygodnia Bibliotek i Roku Henryka Sienkiewicza Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła w Mirowie zorganizowały dnia 11.05 2016 r. konkurs wiedzy „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość”. Cieszył się on ogromną popularnością, wzięło w nim udział 42 uczniów. Jego celem było uczczenie ważnych rocznic przypadających w 2016 r. – 170 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci pisarza oraz popularyzowanie jego dzieł młodemu pokoleniu. Zwycięzcami zostali: Milena Marlica i Bartłomiej Czyż z klasy III b oraz wyróżnienia otrzymali: Agata Mańko, Kacper Soból, Marcelina Kozicka, Maciej Bąk, Paweł Barański.  Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Grażyna Osobińska zajmująca się biblioteką szkolną.


Rozdanie nagród miało miejsce w Publicznym Gimnazjum w Mirowie. Uroczystość została poprzedzona prezentacją multimedialną poświęconą życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, przygotowaną przez bibliotekarki z gminnej biblioteki p. Beatę Seweryn i p. Annę Erbel.  
W obchodach rocznicowych oprócz pani dyrektor Marzanny Błach, nauczycieli i uczniów wzięli udział zaproszeni goście: kierownik referat oświaty p. Piotr Kowalik i przewodniczący komisji oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw socjalnych p. Jarosław Gromek.  
 Gminna Biblioteka współpracuje również z PSP w Mirowie i Bieszkowie Dolnym.  Dnia 18.05 2016 r. w szkołach przedstawiono prezentacje multimedialną „Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza” i przeprowadzono quiz dotyczący życia i twórczości pisarza.  Najaktywniejsi uczniowie byli nagrodzeni książkami, które wręczyła dyrektor biblioteki p. Beata Seweryn i dyrektorzy wymienionych szkół p. Pelagia Olszewska oraz p. Janusz Ulewiński.
Nagrody były ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirowie.
Pragnę serdecznie podziękować dyrektorom szkół za współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną i przytoczę słowa p. Piotra Kowalika, który podkreślił, jak ważną rolę w edukacji i poprawie jakości życia odgrywa czytanie oraz biblioteka

  • IMG_0770
  • IMG_0805
  • IMG_0824

Simple Image Gallery Extended

Czytany 4660 razy