czwartek, 15 grudzień 2016 10:45

WARTO CZYTAĆ!!!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

a SDC12369O tym, że warto czytać powinni wiedzieć wszyscy. Na pewno wiedzą o tym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie. Promocją czytelnictwa zajęła się Biblioteka Szkolna, która we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Mirowie zorganizowała Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs odbył się 28 listopada 2016r. w budynku gimnazjum pod hasłem Kto czyta książki, żyje podwójnie. Celem tego przedsięwzięcia było m.in. upowszechnianie czytelnictwa i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży. Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajęła się p. Sylwia Matejska.     W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas I-III gimnazjum.  Uczestnicy prezentowali fragment  wybranej przez siebie prozy. Uczniowie najczęściej wybierali utwory H. Sienkiewicza, A. de Saint – Exuperego i L. Mount Montgomery. Komisja konkursowa w składzie:

p. Beata Seweryn – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie, p. Piotr Kowalik – kierownik Referatu Oświaty w Mirowie oraz p. Sylwia Matejska – nauczyciel języka polskiego oceniała poprawność czytania tekstu, jego interpretację, dykcję a także kontakt ze słuchaczami. Mistrzynią Pięknego Czytania została Kamila Ludew – uczennica kl. IIa. II miejsce zajęła Karolina Seweryn – uczennica kl. IIIb, natomiast III miejsce należało do Izabeli Kobierskiej – uczennicy kl. IIIa. Jury zdecydowało przyznać cztery wyróżnienia następującym osobom: Bartoszowi Nowakowi kl. IIb, Juliannie Wakule kl. IIIb, Natalii Rutkowskiej kl. IIa i Wiktorii Tarabasz kl. IIb. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirowie. Uroczyste wręczenie w/w nagród odbyło się 30 listopada o godz. 10.00 na szkolnym holu. Pierwsze słowa należały do pani dyrektor Marzanny Błach, która powitała zgromadzonych i przedstawiła cele spotkania. Nagrodzenie zwycięzców zostało poprzedzone prezentacją multimedialną pt. „Dlaczego warto czytać?” przygotowaną przez panie bibliotekarki – p. Beatę Seweryn i p. Annę Elbert. Dzięki tej prezentacji gimnazjaliści mogli uświadomić sobie, że czytanie ma same zalety, m.in.: rozwija wyobraźnię, uczy analitycznego myślenia, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć.   Laureaci I, II i III miejsca zaprezentowali wzorcowe czytanie tekstów prozy, które pozwoliły im osiągnąć sukces konkursowy.
    Na koniec głos zabrał p. Piotr Kowalik, który podziękował  uczniom za udział w konkursie, pogratulował zwycięzcom oraz nauczycielom za promocję czytelnictwa. Konkurs został zorganizowany w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w związku otrzymaniem dotacji z MEN w kwocie 6480 zł na zakup książek do Bibliotek Szkolnych w ramach programu ,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Inicjatorem przystąpienia do programu PG im. Jana Pawła II i ZSP w Zbijowie Małym był Piotr Kowalik. Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z Dyrektorem PG w Mirowie p. Marznną Błach i Dyrektorem ZSP w Zbijowie Małym p. Anną Bilską.

  • a_SDC12369
  • a_SDC12387
  • a_SDC12392
  • a_SDC12395
  • a_SDC12401
  • a_SDC12413
  • a_SDC12414

Simple Image Gallery Extended

Czytany 1581 razy