czwartek, 13 lipiec 2017 07:04

Bezpłatna Tomografia Komputerowa Płuc

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W okresie : 10 lipiec – 15 grudzień 2017r. dla osób w wieku 50 – 70 lat zamieszkałych lub przebywających  na terenie powiatów:  białobrzeskiego, przysuskiego i szydłowieckiego w ramach realizacji zadania Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych p.n. WCZESNE WYKRYWANIE RAKA PŁUCA finansowane w całości przez Ministerstwo Zdrowia

 


1.    Kryterium stanowią osoby w wieku 50-70lat i spełniający przynajmniej jeden z warunków:
•    palący obecnie lub w przeszłości papierosy lub inne produkty tytoniowe
•    tzw. palacze bierni (narażeni na dym tytoniowy)
•    z nowotworowym wywiadem rodzinnym
•    narażeni na czynniki rakotwórcze (azbest, ołów, uran, arszenik, beryl, produkty przemiany węgla kamiennego i ropy naftowej)
2.    niezależnie od wieku ze wskaźnikiem odsetkowym FEV1<70% wartości należnej w wykonanym wcześniej badaniu spirometrycznym

Program nie obejmuje pacjentów zdiagnozowanych i przewlekle chorych na choroby układu oddechowego.

 Badania tomografii komputerowej o niskiej dawce promieniowania są wykonywane w Pracowni Tomografii Komputerowej ENDOMED w Radomiu, ul. Kilińskiego 6, na podstawie  skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego (druk skierowania można pobrać ze strony internetowej: www.endomed.radom.pl)

Rejestracja pacjenta odbywa się telefonicznie lub osobiście i pacjent od razu otrzymuje dokładny termin badania.
Zapisy: tel. 48 3400235 wew.2 ; 48 3400236 wew.2;  kom.  606 169 634 wew.2  ; 606 169 637 wew.2

W badaniu nie mogą brać udziału pacjenci, którzy w przeciągu ostatnich pięciu lat  mieli wykonanywane badania radiologiczne płuc (zdjęcia rtg, tomografia komputerowa).

Szybkie zdiagnozowanie pacjentów podejrzanych onkologicznie w wyniku badania CT pozwoli na ich wczesne i właściwe leczenie w placówkach specjalistycznych, do których zostaną po badaniu skierowani (w pierwszej kolejności, poza kolejką NFZ).

Czytany 4615 razy