Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
wtorek, 12 listopad 2019 14:04

Stanisław Moniuszko - „To jest mój rok!”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji 200-setnej rocznicy urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki, udaliśmy się do szkoły na wycieczkę by zobaczyć wystawę przedstawiającą jego życie oraz opisującą jego utwory. Galeria została przygotowana w współpracy z biblioteką gminną, a jej ekspozycja znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy głównym wejściu placówki.

Z plansz, które dzieci mogły zobaczyć dowiedzieliśmy się że rok 2019 został okrzyknięty Rokiem Stanisława Moniuszki. Nasz wielki kompozytor wywodzi się z starego rodu szlacheckiego, a talent do muzyki odziedziczył po matce, ojciec Moniuszki był artystą. Dom Stanisława był pełen patriotyzmu, gdzie żywa była pamięć wolnej ojczyzny i pragnienie jej odzyskania. Czasy, w których dorastał i miał możliwość tworzyć były dla naszego kraju trudne, dlatego swoją miłość do ojczyzny kompozytor ujął w dźwiękach muzyki. Pomimo swojego krótkiego życia stworzył ponad trzysta utworów.

Po powrocie na placówkę przedszkolną ułożyliśmy się wygodnie w sali i posłuchaliśmy utworów, których muzykę skomponował Stanisław Moniuszko.

Wystawę można obejrzeć do końca października na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbijowie Małym w holu głównym.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 3343 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 listopad 2019 14:06