Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
piątek, 19 luty 2016 08:14

PG z Mirowa zajęło drugie miejsce w finale międzypowiatowym w unihokeja zarówno dziewcząt jak i chłopców

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

TurniejW dniu 19.12.2015r., w Radomiu rozegrany został finał zawodów międzypowiatowych w unihokeja chłopców i dziewcząt. Udział wzięły wszystkie najlepsze gimnazja z byłego województwa radomskiego. Powiat szydłowiecki zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców reprezentowało Publiczne Gimnazjum z Mirowa. Dziewczęta po zmaganiach grupowych wyszły z drugiego miejsca, by w półfinale spotkać się z gimnazjum nr.4 z Radomia. Po zaciętym spotkaniu nasza szkoła wyszła z niego zwycięsko wygrywając 1:0. Finałowe spotkanie pomiędzy naszą drużyną a ekipą z Suskowoli w regulaminowym czasie zakończyło się remisem, więc aby wyłonić zwycięzcę potrzebny był konkurs rzutów karnych,  w których niestety przegraliśmy 1:2 i tym samym to gimnazjum z Suskowoli awansowało na Mistrzostwa Mazowsza.

             Chłopcy natomiast kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Zmagania grupowe zakończyli na I miejscu pokonując gimnazjum z Radomia nr.4, 2:0, oraz PG z Zakrzewa 1:0. W półfinale rozprawili się z drużyną ze Stromca, aby wyłonić finalistę potrzebny był konkurs rzutów karnych, w których nasi zawodnicy byli lepsi, wygrywając 1:0. W finale spotkaliśmy się z PG z Suskowoli, obie drużyny stworzyły piękny spektakl, wynik był otwarty do ostatnich sekund meczu. Przez cały czas trwania spotkania trwała zażarta walka o każdą piłkę, niestety ostanie słowo należało do przeciwników, którzy strzelili nam bramkę na kilka sekund przed zakończeniem meczu i to właśnie drużyna z Suskowoli cieszyła się z awansu na Igrzyska Mazowsza.

                 Nasze zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców długo nie mogli pogodzić się z takim obrotem spraw, pojawił się nawet płacz na twarzach niektórych zawodników, ale z takim zaangażowaniem i wolą walki o zwycięstwo w każdym meczu sukcesy jeszcze większe to tylko kwestia czasu – relacjonuje trener mirowskich ekip pan Jarosław Gromek.

Skład drużyny dziewcząt: Daria Kuźdub, Weronika Arak, Wiktoria Arak, Martyna Nowak, Milena Marlica, Julia Kuźdub, Patrycja Guz, Weronika Ziółko, Klaudia Stępień, Małgorzata Dzik, Wiktoria Czarnota, Zuzanna Bilska.

Skład drużyny chłopców: Bartłomiej Bilski, Michał Bilski, Hubert Guz, Sebastian Banaczek, Maciej Michalski, Przemysław Kaluga, Patryk Minda, Patryk Nowak, Mateusz Guz, Marek Napora, Filip Wasilewski, Patryk Miękina.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 6656 razy