Szanowni Państwo, od dziś w sekretariacie Urzędu Gminy Mirów można składać wnioski o zakup węgla po cenach preferencyjnych. Druki wniosków dostępne są na stronie www.mirow.pl oraz na miejscu w sekretariacie urzędu.

Kto może zakupić węgiel po cenach preferencyjnych ?

Do zakupu węgla po cenach preferencyjnych uprawnione są osoby fizyczne, którym przysługuje dodatek węglowy. Warunkiem koniecznym jest złożenie wniosku w sekretariacie Urzędu Gminy Mirów osobiście lub mailowo przesyłając na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Na każdą transzę należy składać odrębny wniosek.

Kto nie będzie mógł zakupić węgla po cenach preferencyjnych ?

Do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach nie będzie uprawnione gospodarstwo domowe, które  już nabyło węgiel na sezon grzewczy 2022-23 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Ile węgla może kupić gospodarstwo domowe.

Jednemu gospodarstwu domowemu przysługuje zakup 3.000 kg węgla w dwóch transzach, w tym 1500 kg w 2022 r. oraz 1.500 kg w roku przyszłym. Na każdą transzę należy składać odrębny wniosek.

Jaki jest koszt zakupu węgla ?

Mieszkańcy będą mogli zakupić węgiel w cenie nie wyższej niż 2.000,00 zł. za tonę bez względu na jego frakcję.

Jakie frakcje węgla będą dostępne ?

Zakłada się sprzedaż dwóch frakcji węgla: orzech oraz groszek. Według danych przekazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych frakcja groszek dotyczy również ekogroszku.  

Gdzie będzie można odebrać węgiel ?

Węgiel będzie można odebrać w wyznaczonym składzie węglowym na terenie Gminy Mirów. Dokładne dane naszego kooperanta zostaną podane do publicznej wiadomości.

Jak wygląda procedura zakupu ?

Osoba, która złożyła prawidłowo wypełniony wniosek zostanie telefonicznie poinformowana  o terminie odbioru faktury. W tym dniu należy dokonać płatności  w Kasie Urzędu Gminy Mirów lub przelewem z zachowaniem terminu płatności. Z opłaconą fakturą należy się udać do wskazanego punktu odbioru. Jeżeli dokonano płatności przelewem w punkcie odbioru należy również  przedstawić dowód wpłaty.

WNIOSEK