Zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach do Konkursu Kulinarnego dla KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

 

ZGŁOSZENIA DO 31 MARCA 2023

www.bitwaregionow.pl

Wójt Gminy Mirów zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem w ramach Programu "Czyste Powietrze" na spotkanie informacyjne w dniu 29 marca 2023 r. o godzinie 15:00.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  w Mirowie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mirowie

poszukuje kandydatów na stanowisko

ASYSTENTA RODZINY

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 48 628 38 89  wew. 23

Załącznik

Drodzy Sołtysi, w dniu Waszego święta w imieniu władz samorządowych Gminy Mirów pragniemy Wam podziękować za codzienną ciężką pracę, za determinację i zaangażowanie na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Życzymy Wam na co dzień dużo radości i satysfakcji z wykonywania tych jakże ważnych społecznie funkcji.

Wójt Gminy Mirów - Artur Siwiorek
Przewodniczący Rady Gminy Mirów – Wiesław Morawiak

Z okazji Dnia Kobiet, w imieniu mężczyzn, życzymy Paniom dużo zdrowia, uśmiechu, pomyślności oraz spełnienia marzeń.

Życzymy, aby każdy dzień był dla Pań najszczęśliwszym dniem w życiu.

Z wyrazami szacunku i uznania

Wójt Gminy Mirów - Artur Siwiorek oraz Przewodniczący Rady Gminy - Wiesław Morawiak

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

W piątek 3 marca w Sali Koncertowej Radomskiej Szkoły Muzycznej odbyła się XIV Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Uroczystość organizowana jest przez samorząd powiatu radomskiego a jej celem jest uhonorowanie najlepszych sportowców trenujących w subregionie radomskim. Wśród osób nagrodzonych znalazła się młoda zapaśniczka na co dzień zamieszkująca gminę Mirów – Maja Rafalska, która zdobyła zaszczytny tytuł Sportowca Roku 2023. Maja zamieszkuje na terenie powiatu szydłowieckiego ale jest zawodnikiem Orlika Wierzbica stąd jej udział w plebiscycie. Oprócz Mai wyróżnienie otrzymał jej brat Marcel, który również jest zapaśnikiem. W imieniu naszych sportowców nagrody odebrała ich mama Iwona Rafalska ponieważ rodzeństwo w tym czasie brało udział w zawodach sportowych.
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że istnieje jeszcze możliwość złożenia wniosku na zakup węgla po cenach preferencyjnych. Osoby zainteresowane zapraszamy do składania stosownych wniosków w sekretariacie Urzędu Gminy Mirów.
Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 48 628 38 89 wew. 10

Szanowni Mieszkańcy,

               Uprzejmie informuję, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Bieszków Dolny od nr 15 do nr 85,  że dnia 16 luty 2023r. (czwartek) od godz. 8.00 do godz. 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody z powodu prowadzenia prac na sieci wodociągowej.

Informujemy, że w dniu 3 marca w godzinach od 8:00 do 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy będzie dyżur ekspercki ZUS na temat świadczenia wychowawczego 500+.

W ramach dyżuru pracownik ZUS:

- wyjaśni jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego 500+,

- poinformuje o nowych możliwościach wnioskowania o świadczenia dla rodzin poprzez aplikację mobilną - mZUS,

- pomoże zarejestrować swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, za pośrednictwem której można korzystać z naszych usług przez Internet.