W siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie-Otrębusach odbył się drugi etap II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. W szranki stanęli  laureaci eliminacji wojewódzkich z szesnastu województw  Polski i z zagranicy. Wśród nich była Kamila Guza z  Zespołu Ludowego „Radosne Nutki” działającego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Mirowie.

Organizatorem konkursu skierowanego do utalentowanych wokalistów był PZLPiT „MAZOWSZE”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie twórczości Zespołu oraz przypomnienie sylwetki jego patrona, legendarnego solisty Stanisława Jopka. Przyświecała mu idea upowszechnienia zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów
z repertuaru „Mazowsza”.    
Kamila Guza, jako laureatka eliminacji wojewódzkich w kategorii wiekowej: 8-13 lat została zaproszona do udziału w II etapie Konkursu wraz z opiekunami zespołu: Janem Ulewińskm
i Elżbietą Kuźdub. Przesłuchania uczestników Konkursumiały miejsce w siedzibie „MAZOWSZA”, w Sali Widowiskowej, w której odbywają się koncerty i występy Zespołu.
W najmłodszej kategorii tj. 8-13 lat spośród 22 solistów Jury wyłoniło 2 Laureatów,
w pozostałych trzech kategoriach 9 Laureatów.

Organizator konkursu zadbał o to, by kilkudniowy pobyt w Karolinie wszystkich uczestników II etapu Konkursu obfitował w wiele atrakcji. Utalentowana Kamila Guza i pozostali uczestnicy Konkursu wzięli udział w warsztatach wokalnych i tanecznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów pracujących w „Mazowszu”. Zwiedzali wraz z przewodnikiem nowo otwarte Centrum Folkloru Polskiego. Uczestniczyli w wycieczce na Powązki, by odwiedzić groby i uczcić pamięć Stanisława Jopka oraz założycieli „Mazowsza” – Miry i Tadeusza Sygietyńskich. Podczas „Wieczoru wspomnień” spotkali się z rodziną Stanisława Jopka- żoną Marią Stankiewicz- Jopek oraz córką Anną Marią Jopek, z obecnymi i byłymi członkami zespołu „Mazowsze”. Zostali zaproszeni w charakterze obserwatorów na próbę generalną Koncertu Galowego, co jest nie lada rzadkością. Punktem kulminacyjnym drugiego etapu Konkursu był wieczorny Koncert Galowy z Ceremonią Wręczenia Nagród.
Pobyt w Karolinie dostarczył  nam  nowych wrażeń, doświadczeń i  niezapomnianych przeżyć. To była muzyczna uczta, w „niezwykłym” miejscu, z „niezwykłymi” pasjonatami muzyki ludowej- podsumowała kilkudniową gościnę w Karolinie- Otrębusach Kamila i opiekunowie „Radosnych Nutek”.