Drużyna chłopców Publicznego Gimnazjum w Mirowie reprezentowała powiat szydłowiecki, zajmując 3 miejsce w  FINALE MIĘDZYPOWIATOWYM ZIEMI RADOMSKIEJ w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się 29 stycznia w III LO im. Płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Miejsca na podium ustąpili PG w Zwoleniu i PG nr 8 w Radomiu. W meczu o 3 miejsce chłopcy z Mirowa pokonali PG nr 4 z Radomia. Czujemy lekki niedosyt, gdyż mogliśmy zająć zdecydowanie lepsze miejsce, gdyby nie pechowe kontuzje, których doznali na tym turnieju trzej główni zawodnicy z podstawowego składu – relacjonuje trener drużyny Konrad Surdy.

W drodze do finałowego turnieju chłopcy z Mirowa wygrali dwa turnieje. Pierwszy turniej -  powiatowy, odbył się 13 listopada 2015r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Szydłowcu.  Wzięło w nim udział siedem gimnazjów z terenu powiatu szydłowieckiego. Drużyna z Mirowa wygrała wszystkie mecze zapewniając sobie tytuł mistrza powiatu. Drugi turniej – półfinał międzypowiatowy, rozegrany został 30 listopada 2015r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przysusze. Szczypiorniści z Mirowa pokonali na nim mistrzów powiatów Iłżeckiego – PG w Iłży oraz przysuskiego – PG w Przysusze.

Skład drużyny, od lewej: Surdy Konrad, Banaczek Sebastian, Bilski Bartek, Minda Patryk, Minda Dominik, Nowak Patryk, Forysiak Dawid, Kiełbasa Patryk, Kaluga Michał, Wasilewski Filip, Michalski Maciek, Kaluga Przemek, Lejzak Patryk, Guz Mateusz, Bąk Dominik, Guz Hubert