W niedzielę , 26 maja 2024r. Aula Papieska na Jasnej Górze stała się miejscem ważnej uroczystości. Odbyła się w niej Gala Laureatów podsumowująca Międzynarodowy Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono laureatów konkursu i ich rodzin. Wśród nich znalazły się laureatki konkursu, solistki które reprezentowały działający w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Mirowie  Zespół Folklorystyczny „Radosne Nutki”: Dominika Dygas, Solomija Siczkoriz i Kamila Guza z rodzinami oraz opiekunowie zespołu: Elżbieta Kuźdub i Jan Ulewiński.  Nutki otrzymały trzy nagrody, zajmując wysokie miejsca na podium.

Międzynarodowy Festiwal Sancta Maria  to prestiżowe wydarzenie. Tegoroczna, 18. edycja  festiwalu odbyła się pod hasłem: „W drodze do Nieba z Maryją" i zgromadziła 2348 prac plastycznych i 321 nagrań muzycznych młodych artystów z Polski i zagranicy. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Radosne Nutki  uczestniczyły w festiwalu po raz trzeci i kolejny raz odniosły wspaniałe sukcesy.          
Podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Dniu Matki wyjaśniło się, jakie miejsca przypadły
w udziale poszczególnym uczestnikom konkursu. Wyniki okazały się imponujące i budujące dla solistek Radosnych Nutek , które godnie reprezentowały Zespół.

Dominika Dygas- I miejsce, kat.  I-III
Kamila Guza – I miejsce , kat. IV-VIII
Solomija Siczkoriz- II miejsce, kat. IV-VIII

Galę Festiwalu uświetnili swoją obecnością: Ks. Biskup Bp Andrzej Przybylski, Przeor Klasztoru Jasna Góra O. Samuel Pacholski, Wiceminister Edukacji Pan Henryk Kiepura, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Pan dr Ryszard Stefaniak, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Stanisław Gmitruk.
Laureaci konkursów otrzymali z ich rąk pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody. Podczas Gali odbył się niezwykły Koncert Laureatów dla „Najukochańszej Mamy” z Jasna Góra
i wszystkich Mam z okazji ich święta. Wystąpili wybrani laureaci konkursu muzycznego,
 a wśród nich dwie reprezentantki „Radosnych Nutek”: Kamila Guza i Dominika Dygas. Dla zespołu, solistek i ich rodzin, opiekunów zespołu to było ogromne wyróżnienie i niesamowite przeżycie.
Możliwość udziału w konkursie była dla Zespołu pięknym wydarzeniem ,które pokazuje jak ważny jest kult Maryi, inspiruje  do wyrażania swoich uczuć i przekonań religijnych, łączy kulturę, wiarę i twórczość.
Dziękujemy i gratulujemy Organizatorom Pani Ania Rybowicz  - Prezes Stowarzyszenia "Sancta Maria” podjęcia trudu realizacji tego wspaniałego festiwalu.         
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mirów Panu Arturowi Siwiorkowi oraz  Rodzicom nagrodzonych Nutek: Państwu Renacie i Kamilowi Guza, Anicie i Piotrowi Dygas, Wiktorii
i Władysławowi Siczkoriz
  za współpracę oraz pomoc i życzliwość w sprawach dotyczących przygotowań i udziału w konkursie. 
Gratulujemy Laureatom i Uczestnikom życząc dalszych, wspaniałych  sukcesów.        
   To był „wyjątkowy” festiwal, a udział w nim  był dla Radosnych Nutek  zaszczytem i wyróżnieniem.

2

3

4

5