Dnia 9 września 45 osobowa grupa z gminy Mirów wyruszyła w kierunku Bieszczad. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sanoka.

W tym urokliwym miasteczku zwiedziliśmy: Zamek Królewski z  tarasem widokowym,  z którego podziwialiśmy piękną panoramę miasta, Rynek  z ciekawymi architektonicznie kamieniczkami, na którym znajduje się pomnik Zdzisława Beksińskiego oraz ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka. W kolejnym dniu wyruszyliśmy do Soliny niewielkiej malowniczej miejscowości leżącej nad jeziorem Solińskim, na którym znajduje się największa  w Polsce zapora. Skorzystaliśmy również z nowo otwartej oferty turystycznej, jaką był przejazd gondolą nad zaporą wodną. Ze 100 metrowej wysokości podziwialiśmy niesamowitą panoramę Bieszczad i Jeziora Solińskiego. W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy Zamek w Łańcucie, uznawany za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce oraz malowniczy park  w stylu angielskim.

Zielone wzgórza nad Soliną na pewno na długo zostaną w pamięci uczestników wyjazdu.

Wyjazd zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirowie pod patronatem Wójta Artura Siwiorka trzeba zaliczyć  za udany.