Starostwo Powiatowe w Szydłowcu wraz ze Stowarzyszeniem Boris oraz Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne poświęcone konkursom grantowym dla organizacji pozarządowych z Mazowsza.

Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej na parterze Starostwa przy ul. Kościuszki 170 w Szydłowcu.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione dwa konkursy. Pierwszy z nich to „Mazowsze Lokalnie Odpornie” – program grantowy przeznaczony dla organizacji i grup nieformalnych działających lokalnie na Mazowszu (z wyłączeniem największych miast), które chcą wzmacniać swoje społeczności i budować ich odporność na kryzysy. W ramach konkursu można otrzymać do 12 000 zł dofinansowania na lokalne inicjatywy społeczne, działania edukacyjne, partycypacyjne, wolontariackie oraz rozwój NGO i grup nieformalnych – m.in. na zakup sprzętu, doradztwo czy planowanie działań. Projekt finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności ze środków budżetu państwa.

Druga część spotkania poświęcona będzie konkursowi wspierającemu realizację celów unijnego programu CERV (Program na rzecz Demokracji i Praw Człowieka w Europie), który jest obecnie w trakcie naboru i wspierany jest przez Sieć SPLOT.

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Mazowsza do udziału w spotkaniu i zapoznania się z możliwościami wsparcia swoich inicjatyw. To doskonała okazja, by zdobyć cenne informacje oraz porady dotyczące aplikowania o środki na rozwój i wzmocnienie lokalnych społeczności.

starostwo powiatowe w szydlowcu stowarzyszenie boris oraz mazowiecki osrodek wsparcia ekonomi spolecznej zapraszaja 2