Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Szydłowiecki zapraszają  w niedzielę 2 lipca na teren szydłowieckiego zalewu, gdzie odbędzie się Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Gmin z terenu Powiatu Szydłowieckiego.

Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Gminą Szydłowiec, Gminą Jastrząb, Gminą Chlewiska, Gminą Mirów, Gminą Orońsko, Szydłowieckim Centrum Kultury - Zamek i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Od godziny 15:00 do 18:00 na scenie ustawionej nad szydłowieckim zalewem dorobek artystyczny będą prezentować rodzime zespoły z gmin powiatu szydłowieckiego. Równolegle z występami odbywać się będzie jarmark potraw regionalnych. Nasze Koła Gospodyń Wielskich przygotują jak najlepsze wydanie „Szydłowieckich Smaków”.

Zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów zaplanowano wiele atrakcji towarzyszących:

- od godziny godz. 14:00  ruszy „Stefa Malucha” – animacje dla dzieci, chodzenie na szczudłach, puszczanie baniek, wykręcanie baloników, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne.

- w godz. 15:00 - 18:00 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu poprowadzi plenerowe warsztaty budowy instrumentów muzycznych zatytułowane „W instrumentarium ludowego rytmu”.

- od godz. 15:30 do 17:00 - tradycyjne zabawy dziecięce zaprezentuje Katarzyna Zedel. Animacje muzyczne odbędą się pod hasłem „Przejmij pałeczkę”, m.in. będzie możliwość zagrania na instrumentach muzycznych i poznania podstawowych kroków tańców ludowych

W rytm polek i oberków przygrywać będą: Kapela Braci Adamczyków! Kapela Józefa Wyrwińskiego! Kapela Tomka Stachury!

Zapraszamy wszystkich na wspólną zabawę zwieńczoną letnią potańcówka na dechach !

Zaproszenie Powiat Szydłowiecki 2 lipca page 002