Na scenie plenerowej przy Lipskim Centrum Kultury odbył się po raz 18.Festiwal Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej „Powiśle”. Wydarzenie muzyczne miało charakter konkursowy i przyciągnęło bardzo liczną grupę miłośników muzyki ludowej. W gronie Laureatów i Wyróżnionych znalazły się „Radosne Nutki” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Mirowie, które otrzymały dwie nagrody, w dwóch kategoriach: ”zespoły śpiewacze” i „śpiewacy ludowi”.
Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny regionu , jako wiodące wydarzenie kulturalne na południu Mazowsza, promujące kulturę ludową. Wzięli w nim udział twórcy ludowi z terenu województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, którzy prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: śpiewacy ludowi, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, kapele ludowe. Jego celem była prezentacja i popularyzacja folkloru Powiśla, zwyczajów
i obrzędów oraz ochrona dorobku artystycznego nieprofesjonalnych twórców ludowych. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Winda” w Lipsku w partnerstwie z Lipskiem Centrum Kultury.
Tegoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Prezentacje uczestników
w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięco- młodzieżowej i wykonawców dorosłych oceniali folkloryści i popularyzatorzy kultury ludowej w składzie: Adolf Krzemiński ,Grażyna Wieczerzyńska , Marian Popis .
„Radosne Nutki” wraz z opiekunem Elżbieta Kuźdub uczestniczyły w konkursie po raz kolejny i kolejny raz odniosły sukces. Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa wyłoniła laureatów i wyróżnionych, a wśród nich znalazły się Nutki i solistka zespołu- Kamila Guza. Nutki otrzymały najwyższą nagrodę- tytuł Laureata , a solistka zespołu- Kamila Guza Wyróżnienie.
To był niezwykły dzień, wspaniałe święto folkloru, okazja do odnajdywania uroków jego piękna i rodzimej tradycji. Misja promowania folkloru jako żywej formy dziedzictwa kulturowego, która łączy pokolenia została w pełni spełniona. Potwierdzeniem tego były wspólne tańce przy dźwiękach muzyki ludowej wszystkich uczestników festiwalu.